AROMATERAPIE-CAKRY.CZ HK Plus S.r.o.
Selicharova 1422/7
Hradec Kralove, 5000 12

telefon: 495 582 100, 725 501 410
email: info@aromaterapie-cakry.cz
www: www.aromaterapie-cakry.cz

Krční čakra (5) a její význam

Krční čakra (5)V krční čakre se nachází centrum lidských vyjadřovacích schopností, komunikace a inspirace. Pátá čakra vytváří důležité spojení spodních čaker s čakrami hlavy.
Použití oleje: Směs pro koncentraci
Barva: světle modrá, také stříbrná a zelenavě modrá
Základní princip: rezonance s Bytím
Tvrzení k duchovnímu růstu: Jsem ochotný vyjádřit své pravé Já a tak se plně podílet na svém stvoření.
Části těla: oblast krku (šíje), týlu a spodní čelisti, uši, ústrojí hlasu, hrtan, horní část plic, průdušky, hltan, paže
Psychická funkce čakry: Schopnost samostatně uspokojit své potřeby (být sám), schopnost přijmout to, co svět dává. Seberealizace ve společenském a profesionálním životě. Uvědomění si své příslušnosti k profesionálnímu prostředí, uspokojení prací.
Vyživuje dýchací orgány, krk, orgány sluchového aparátu, kůži.

Produkty Hanna Maria pro harmonizaci 5. čakry

Éterický olej - 10 mlÉterický olej v rozprašovači - 50 mlSvíčka - doba hoření 40 hodin

                     Éterický olej - 10 ml                      Éterický olej v rozprašovači - 50 ml              Svíčka - doba hoření 40 hodin

Krční čakra (5) a její význam podrobněji

V krční čakre se nachází centrum lidských vyjadřovacích schopností, komunikace a inspirace. Pátá čakra vytváří důležité spojení spodních čaker s čakrami hlavy. Slouží jako most mezi naším myšlením a cítěním, impulsy a reakcemi na ně. Přes krční čakru vyjadřujeme všechno, co v nás žije - náš smích, pláč, naše pocity radosti i lásky stejně jako strachu a vzteku, naše úmysly, přání, myšlenky a názory a naše vnímání vnitřního světa. Když jsou blokovány energie krční čakry, je rušeno porozumění mezi „hlavou" a tělem". Např. hlas je poměrně silný, slova nemají hlubší smysl, nebo řeč je neuhlazená a hrubá nebo spíše věcná a studená. Krční čakra je vyšším kreativním centrem.

5. čakra - psychický vliv: SEBEVYJÁDŘENÍ

Podnět z duše, jež je projevem vyššího já, vstoupí do systému čaker přes korunní čakru a pravou mozkovou hemisféru. Odtud míří dolů do krční čakry, kde se přemění na myšlenkovou formu. Zde ji převezme astrální tělo a vyjádří s pomocí srdečního centra nebo solar plexu, což závisí na tom, zda podnět uspokojuje přání duše nebo osobnosti. K takové změně dochází v krční čakře, kde se osobnost učí užívat síly mentálního těla ke svému prospěchu. Proto když se podnět z duše objeví v tomto centru, může to vést k problémům, pokud se odporuje plánům. Podnět se pak zastaví a vrátí zpět přes korunní čakru a levou mozkovou hemisféru. To může zbrzdit vývoj duše a vést ke konfliktu vůle osobnosti a vůle duše, což může způsobit právě nemoci v oblasti krční čakry.

Někteří lidé se místo toho, aby se rozlobili, rozpláčou, a to prohlubuje jejich bezmocnost, protože se tím jejich schopnost komunikace zcela znehodnocuje. Děti, které nedokážou vyjádřit své pocity, se taky stávají náladové a uzavřené. Samy nemají jasno, co vlastně chtějí říct a mívají pocit, že jejich okolí reaguje negativně na každou novou myšlenku. Je proto důležité v každém věku a všem účastníkům dovolit plně vyjádřit své pocity, aniž by se postavili do role oběti. Během dne by se měl udělat prostor pro to, aby členové rodiny nebo spolupracovníci mohli hovořit nejen o faktech, ale i o svých pocitech. Jednou z největších obav projevujících se ve třech dominantních čakrách (základní, solar plexu a krční) je strach ze změny. Změna může vést k nejistotě, zranitelnosti a zmatku a to jsou pro lidi, kteří mají rádi svůj život pod kontrolou velmi nežádoucí okolnosti.

5. čakra - ŘEČ TĚLA

„Stáhlo se mi hrdlo", „Mám v krku knedlík", zadrhnutí hlasu, když se narazí na něco nepříjemného. Sklon k červenání. Lidé, kteří nechtějí přijmout nové myšlenky nebo nemají rádi změny, nosí oděvy těsně ke krku nebo mají vysoký límec, šátek či šálu. Do oblasti krční čakry patří také uši, lidé, kteří si dávají ruce přes uši, když něco povídáte, tím říkají mnoho o své neochotě naslouchat.

Nemoci spojené s krční čakrou

ASTMA, ZVÝŠENÁ ČINNOST ŠTÍTNÉ ŽLÁZY, BOLESTI V KRKU, ZÁNĚTY KRČNÍCH MANDLÍ, SLUCHOVÉ POTÍŽE, UŠNÍ ŠELESTI, HORNÍ CESTY TRÁVÍCÍ SOUSTAVY, AFTY, ZUBY, MENTÁLNÍ ANOREXIE, ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA


0 ks zboží 0 Kč