AROMATERAPIE-CAKRY.CZ HK Plus S.r.o.
Selicharova 1422/7
Hradec Kralove, 5000 12

telefon: 495 582 100, 725 501 410
email: info@aromaterapie-cakry.cz
www: www.aromaterapie-cakry.cz

Čakra solárního plexu (3) a její význam

Čakra solárního plexu (3)Třetí  čakra (solárního plexu) je sídlem nižších emocí - hněvu, strachu, viny, žárlivosti, sobectví a nezdravých tužeb. Nalézá se přímo pod hrudní kostí v místě, kde se spojuje hrudní koš, těšně nad žaludkem a jen několik centimetrů od srdce.
Použití oleje: Směs z antiseptických látek
Barva: žlutá až zlatožlutá
Základní princip: utváření bytí
Tvrzení k duchovnímu růstu: Zasloužím si žít svůj život v plnosti, bez strachu a viny a naslouchat pouze svému vnitřnímu hlasu.
Části těla: spodní část zad, dutina břišní, trávící systém, žaludek, játra, slezina, žlučník, vegetativní nervový systém.
Psychická funkce čakry: Duchovní moudrost, uvědomění si svého místa ve Vesmíru. Vůle, ovládání emocí a představivosti.
Vyživuje játra, slezinu a ostatní zažívací orgány.

Produkty Hanna Maria pro harmonizaci 3. čakry

Éterický olej - 10 mlÉterický olej v rozprašovači - 50 mlSvíčka - doba hoření 40 hodin

                     Éterický olej - 10 ml                      Éterický olej v rozprašovači - 50 ml                  Svíčka - doba hoření 40 hodin

Čakra solárního plexu (3) a její význam podrobněji

Tato čakra je sídlem nižších emocí - hněvu, strachu, viny, žárlivosti, sobectví a nezdravých tužeb. Nalézá se přímo pod hrudní kostí v místě, kde se spojuje hrudní koš, těšně nad žaludkem a jen několik centimetrů od srdce. Tato čakra představuje centrum, jež je spojeno nejtěsněji s emocionálním tělem a astrální rovinou. Přestavuje naše centrum síly. Tudy přijímáme sluneční energii, která kromě jiného vyživuje éterické vibrační pole a tím dodává vitalitu také tělu fyzickému a udržuje ho. Třetí čakrou vstupujeme do aktivního vztahu ke světským věcem a k ostatním lidem. Je to oblast, ze které vychází z našeho těla emoční energie. Odtud jsou řízeny naše mezilidské vztahy, sympatie a antipatie, a také schopnost trvalých citových vazeb. Je to sídlo osobnosti. Vitální hnací síly, přání a pocity nižších čaker jsou zde analyzovány a transformovány do vyšších energií. Kladný postoj k životu a smysluplná integrace pocitů, přání i našich životních zkušeností vedou k tomu, že se třetí čakra uvolní a otevře, čímž světlo v nás nabývá na síle a prosvětluje náš život a celý náš svět. Naše celkové naladění je velmi závislé na tom, kolik je v nás světla. Když je naše třetí čakra otevřena, cítíme se svěže, radostně a vnitřně naplněni. Zablokovaná čakra způsobuje nevyrovnanou náladu, pochmurnost. Tento pocit promítáme pokaždé také do okolního světa, takže celý náš život se zdá bud´ jasný nebo temný. Množství světla v nás určuje také jasnost našeho nahlížení na kvalitu naší práce. Čakrou solar-plexu vnímáme také přímo vibrace ostatních lidí a odpovídajícím způsobem na ně reagujeme. Jsme-li konfrontováni s negativními vibracemi, cítíme v místě třetí čakry hrozící nebezpečí - stažení (obranný mechanismus). Ale toto se nestává, pokud světlo v nás je tak silné, že svým vyzařováním vytváří kolem našeho těla ochranný obal. Pokud třetí čakra je otevřená a funguje harmonicky, máme pocit míru, vnitřní harmonie se sebou, s životem a se svým postavením v něm. Můžeme být sami se sebou vyrovnaní a zároveň respektovat pocit osobitosti ostatních. Máme pocit světla a síly. Jas v nás obklopuje i naše tělo, chrání nás tak před negativními vibracemi a vyzařuje do našeho okolí.

3. čakra - psychický vliv: VLASTNÍ HODNOTA

Vědomí vlastní hodnoty je schopnost ocenit sám sebe jen za to, že jsme takoví, jací jsme. Dalším stádiem je naučit se sám sebe milovat (srdeční čakra). Oba tyto aspekty spolu úzce souvisí, avšak cesta k lásce musí projít nejdříve oceněním vlastní hodnoty. Cílem osobnosti je získat důvěru v sebe sama bez závislosti na kladné odezvě okolí. To není sobectví ani sebestřednost, ale plné přijetí nás samých s prožitkem vnitřního stvořitele. Odmítat co, co jsme, znamená odmítat našeho stvořitele. Jakmile dosáhneme tohoto cíle, je naším dalším úkolem si uvědomit přání duše a přesunout přitahující sílu z potřeb osobnosti na potřeby duše. Při této přeměně dochází k přesunu energie ze solar plexu do srdeční čakry. Ten, kdo skutečně věří ve svou vlastní cenu, to nemusí každému vykládat. Tito lidé vystupují otevřeně a objektivně. Potřeba se vychloubat nebo si dělat reklamu odhaluje nemocnou sebedůvěru toužící po opětovném ujišťování a podpoře. Lidé s nízkým sebehodnocením bývají dobrými posluchači. Naslouchají,ale sami nemluví, protože mají pocit, že nemají co říct, nechtějí ostatní obtěžovat a mají strach, že je nebude nikdo poslouchat. Když však dostanou prostor se projevit, nejsou k zastavení.

3. čakra - ŘEČ TĚLA

Solar plexus je čakra, která nejčastěji potřebuje ochranu, protože touto oblastí člověk vnímá změny vibrace v atmosféře, zvláště pokud se týkají emocí. Ruce zkřížené na žaludku mohou znamenat rozvážnost, ale důležitější je, pokud k tomu dojde bezděky, po osobní otázce. V tom případě to odhaluje citlivost na určité téma zasahující do sebehodnocení a potřebu ochránit se před další bolestí. Pokud si chcete s někým otevřeně promluvit, požádejte ho, aby odešel od stolu a promluvil si s vámi z očí do očí. Solar si totiž běžně chráníme když sedíme za stolem. Objemné „pivní břicho" také chrání solar plexus a často ho vidíme u lidí, kteří jsou navenek samolibí a sebejistí, ale uvnitř skrývají nízké sebehodnocení a nedostatek sebedůvěry. Mnohým dodává sebedůvěru alkohol. Nahlédnout pravdě do očí můžete pouze za předpokladu, že jsme připraveni si vybudovat vnitřní sebedůvěru.

Nemoci spojené s čakrou solárního plexu

CUKROVKA, SLIVNIVKA BŘIŠNÍ, ZÁNĚT SLINIVKY BŘIŠNÍ, NEMOCI JATER,ŽLUČOVÉ KAMENY, DVANÁCTERNÍKOVÝ VŘED, ŽALUDEČNÍ VŘED, KÝLA A JÍCNOVÝ REFLUX, CELIAKIE (TENKÉ STŘEVO), SLEZINA


0 ks zboží 0 Kč